Zewnętrzny czytnik zbliżeniowy PRT 12 EM BK G
Czytnik serii PRT-EM może być skonfigurowany do jednego z kilku dostępnych trybów pracy, niemniej fabrycznie nowy czytnik jest ustawiony do trybu RACS adres ID=0. Czytnik PRT-EM może być programowany następującymi metodami:
Jeśli czytnik jest przeznaczony do pracy autonomicznej oraz dodatkowo ma być programowany manualnie to w czasie jego konfigurowania należy zaprogramować dwóch użytkowników specjalnych: MASTER i INSTALLER, każdy z nich może mieć kartę i/lub kod PIN. Dowolne karty zbliżeniowe standardu EM 125 KHz mogą pełnić rolę kart MASTER i INSTALLER, dodatkowo, te same karty mogą pełnić rolę kart MASTER/INSTALLER na wielu czytnikach. Czytnik jest dostarczany bez żadnych kart zbliżeniowych, jeśli zachodzi taka potrzeba karty należy zaaranżować we własnym zakresie. Karty MASTER i INSTALLER pełnią również w czytniku rolę Kart Programujących.
Czytniki serii PRT-EM zostały zaprojektowane do stosowania w systemach kontroli opartych na identyfikatorach zbliżeniowych standardu EM 125 KHz oraz kodach PIN. Czytnik PRT-EM może być skonfigurowany do pracy w trybie autonomicznym (Tryb Offline) lub trybie terminalowym (Tryb Online).
W trybie autonomicznym czytnik samodzielnie nadzoruje wybrane przejście w oparciu o dane wpisane do jego pamięci. Dostępne są dwa warianty trybu autonomicznego; w pierwszym z nich czytnik wykorzystuje swoje wewnętrzne linie jako programowalne wejścia i wyjścia, w drugim współpracuje z zewnętrznym modułem rozszerzeń we/wy typu XM-2 oraz opcjonalnie z dodatkowym czytnikiem dostępu umożliwiając w ten sposób obustronną kontrolę przejścia. Wariant drugi charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa gdyż umożliwia separację członu wykonawczego (przekaźnik wykonawczy na ekspanderze XM-2) od członu logicznego (czytnik).
W trybie terminalowym czytnik działa jako urządzenie podrzędne względem kontrolera dostępu i jego rola czytnika ogranicza się do odczytu numeru karty lub wprowadzonego kodu PIN i przesłaniu danych do urządzenia nadrzędnego który dalej będzie je przetwarzał logicznie. Każdy czytnik PRT-EM może być również wykorzystany jako programator kart Q5 jednakże w tym przypadku wymagana jest do jego obsługi licencjonowana wersja programu RARC (wersja darmowa tego programu nie posiada funkcji programowania kart).
Tryb Terminalowy
Tryb Autonomiczny
Przezbrajanie Systemu Alarmowego – Współpraca z Centralą Alarmową. Istnieje kilka sposobów wykorzystania czytnika zbliżeniowego do przezbrajania systemu alarmowego lub blokowania/odblokowywania konkretnej strefy alarmowej, jeden z nich jest zaprezentowany poniżej (Rys.1).
Rys.1 Przezbrajanie Systemu Alarmowego przy użyciu czytnika serii PRT-EM
Programowanie przez port szeregowy COM (RS232) (Rys.2). Połączenie pomiędzy czytnikiem i komputerem wymaga czterech linii: GND, RXD, TXD i RTS podłączonych jak na rysunku poniżej jednakże programowany czytnik musi być zasilany z zewnętrznego źródła.
Rys.2 Programowanie przez port szeregowy COM (RS232)
Czytnik może być programowalny za pośrednictwem dedykowanego interfejsu komunikacyjnego RUD-1, który jest również wykorzystany do zasilania programowanego urządzenia. W celu nawiązania połączenia PC-czytnik należy uruchomić program RARC, wywołać menu Połączenie/Dołącz czytnik... i postępować zgodnie instrukcją na ekranie komputera.
Rys.3 Programowanie za pośrednictwem interfejsu RUD-1
Rys.4 Lokalizacja kołków programujących w czytniku PRT-12-EM
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.